Crack - Keygen - Patch Nedir?

Crack (Program / Yazılım Kırma)
Tüm programların bir çalışma sistemi vardır. Mesela yazılımın açılır açılmaz sorulan ilk sorusu, programın lisanslı olup olmadığı yoklamasıdır. Bunu da yazılımın kurulu olduğu dosyalardan biri denetler. İşte o dosyanın aynısını hazırlıyorlar ve sadece lisans istemeyen bir dosya olarak tasarlıyorlar. O dosya ile orjinal dosyayı değiştirdiğinizde program artık lisans sormaz. Buna crack denir.


Keygen (Seri Numara / Serial Number veya Anahtar Üretici)
Programların lisanslı çalışması için ücretli olan tüm programlarda bir "Anahtar, Key, Seri Numara veya Serial Number" istenir. Onu girdiğinizde yazılımın satın alındığı ve kullanım hakkını ifade eder. İşte Keygen'ler de ücretli programlara Seri Numara'sı üreten programlardır.


Patch (Yama Yazılım / Program)
Programların hepsi %100 başarılıdır diyemeyiz. Kul yapısıdır sonuçta. Bazıları noksanlık içerir. Eksiklikleri olur. Patch programın amacı o eksikliği gidermek. Programların bir nevi kusurunu örter. Fakat bazende bu yamalar programı kırar. Bu yamaları üretici firmaların çıkardığı gibi kişilerde çıkarabilir.


Bu tarz uygulamaların sağlıklı olmadığını hepimiz biliriz. Bu yüzden programları üreticisinden satın almanızı kesinlikle belirtiyoruz. Çünkü crack, keygen veya patchler kapalı dosyalardır. İçinde zararlı dosya / virüs var mı? Bilemeyiz.

Son olarak antivirüs programlarınız bunları virüs olarak algılayabilir. Üretici firmalar antivirüs şirketlerine crack, keygen ve patch bildiriminde bulundukları için kurulum esansında sizlere sıkıntı çıkarmaması için antivirüs programınızı devre dışı bırakın (kurulum esnasında tabi).

Yukarıda yazılmış olanlar sadece bir bilgi vermek maksadıyla yazılmıştır. Her hangi bir teşvik içermemektedir.
Сначала зайдите на смотреть фильмы, а потом обязательно зайдите посмотрите фильмы онлайн это стоит того
Kullandığımız Linkler: Turbobit.net - Uploaded.net